Skip links

Tarptautinio (KA219)ERASMUS+ projekto “Smart classrooms smart students” Tikybos pamokos kitaip Italijoje

Tikėjimas kiekvienam yra savas dalykas. Kiekvienas galime pasirinkti, kokią religiją išpažinti, kuo norime tikėti. Vykstant į Italiją mūsų tikslas buvo parodyti kitoms šalims, kad Lietuva yra tolerantiška visiems tikėjimams. O italai mus supažindino su savo kultūra bei kartu su jais aplankėme daug nuostabių vietų. Po ilgos kelionės į Italiją mus pasitiko italų šeimos, kurios labai šiltai ir draugiškai mus priėmė.

Pirmoji diena – atidarymo ceremonija. Apžiūrėjome jų mokyklą, susipažinome su mokiniais iš kitų šalių: Bulgarijos, Makedonijos, Turkijos, Italijos.  Italai mums paruošė programą, kurioje buvo galima išgirsti tradicinių dainų, pamatyti šokių, mokyklos mokinės surengė madų šou, kuriame apžiūrėjome jų pačių pasiūtas sukneles, taip pat visų šalių mokiniams buvo užduotis pristatyti savo mokyklas. Tą pačią dieną vykome apžiūrėti nuostabaus Pescara miestelio uosto, o vakare visi praleidome laiką šeimose.

Trečioji kelionės diena buvo skirta pristatyti prezentacijas apie religijas savose šalyse. Kiekviena šalis pristatė savo šalies religiją. Italai pasakojo apie Šventąjį Francesco, taip pat plačiau apie Popiežių Pranciškų, apie šventųjų buveines. Makedonai papasakojo apie savo šalies tradicijas bei krikščioniškas šventes ir kaip jas švenčia.  Turkai supažindino mus su islamu, jų pažiūromis, tradicijomis. O bulgarai papasakojo istorijų apie šventuosius. Lietuviai pristatė visas religijas, kurias galima rasti Lietuvoje bei plačiau papasakojo apie vieną iš labiausiai paplitusių tikėjimų – Krikščionybę. Taigi visų šalių mokiniai praplėtė savo žinias apie religijas pasaulyje ir susipažino su jų tradicijomis.

Kitas dienas vykome į visokias pažintines išvykas. Vykome į Italijos sostinę Romą, turėjome žygį nacionaliniame ,,Majella” parke, aplankėmė Šv. Bartolomėjo koplyčią.

Paskutiniąją dieną italai buvo paruošę uždarymo ceremoniją. Vėliau vykome į restoraną, kuriame gavome paragauti daug skirtingo tradicinio maisto, o vakare atsisveikinome su savo šeimomis, su kitais italais bei kitų šalių mokiniais ir išvykome atgal į Lietuvą. Sunkiausia buvo atsisveikinti su visais, nes nors ir kartu buvome tik savaitę, bet per ją spėjome patirti daug įvairiausių nuotykių, susipažinti su nuostabiais žmonėmis. Ir, aišku, visos ekskursijos paliko mums didžiulį įspūdį, tad galima drąsiai teigti, kad šitos kelionės bei sutiktų žmonių nei vienas nepamiršime.

Parašė:   Pija Gadonaitė, 3B klasė

Return to top of page