Skip links

Biblioteka

Darbo laikas I–V 8.00–16.30 Bibliotekininkė Alina Bagdonavičienė

Vilniaus Užupio gimnazijos biblioteka

Ateik Skaityk Bendrauk

Gimnazijos biblioteka – tai informacinis centras, orientuotas į bendruomenę. Jos paskirtis – ne tik kaupimas ir tvarkymas knygų, bet ir įsiliejimas į bendrą mokyklos veiklą. Tiek mokiniai, tiek mokytojai gali naudotis įvairaus sudėtingumo informacijos šaltiniais (pradedant knyga, žinynu ir baigiant informacijos paieška internete).

Biblioteka vykdo informacines ir edukacines funkcijas. Mokyklos bibliotekoje komplektuojamas, tvarkomas, saugomas ir populiarinamas fondas visose įmanomose laikmenose atsižvelgiant į ugdymo proceso poreikius. Organizuojamas mokinių, pedagogų ir administracijos bibliotekinis-informacinis aptarnavimas, sudarant galimybę skaitytojams gauti reikiamus spaudinius.

Biblioteka-skaitykla aktyviai dalyvauja gimnazijos kaitos procesuose, organizuoja parodėles įvairių švenčių, minėjimų proga, konsultuoja mokytojus organizuojant vakarus, seminarus ir kitus renginius. Čia dažnai vedamos atviros ir netradicinės pamokos naudojant informacines technologijas. Bendradarbiaujame su mokyklos bendruomene,  miesto ir kitų rajono mokyklų bibliotekomis. Bibliotekininkė dalyvauja projektuose, kvalifikacijos kėlimo kursuose, seminaruose ir kituose profesiniuose renginiuose.

Skaitykloje yra aštuonios kompiuterizuotos darbo vietos ir viena bibliotekoje (dokumentų spausdinimui). Teikiama galimybė naudotis internetu. Gimnazijoje įdiegta „TAMO BIBLIOTEKA“ informacinė sistema. Ši sistema leidžia automatizuoti visus bibliotekinius procesus nuo dokumento gavimo, jo aprašymo iki skaitytojų aptarnavimo.

Neturite galimybės atvykti į biblioteką pasiimti ar pratęsti leidinio grąžinimo laiką, kad netaptumėte bibliotekos skolininku? Reikia informacijos arba norite rezervuoti Jums reikalingą knygą iš anksto? O gal norite sužinoti, kurioje Vilniaus miesto bibliotekoje yra reikalinga Jums knyga arba gauti informaciją, susijusią su bibliotekos teikiamomis paslaugomis, jos fondais, interneto duomenų bazėmis?… Rašykite ir klauskite vug.biblioteka@gmail.com nurodydami vardą, pavardę ir klasę, kurioje mokotės.

Mokyklos biblioteka ir skaitykla – tai ne tik knygų saugykla, ir vieta kur galima susirasti reikalingą informaciją, čia galima puikiai praleisti laiką, pabendrauti.

Ateikite, čia Jūs visada laukiami.

Bendrosios naudojimosi taisyklės

Programiniai literatūros autoriai ir elektroniniai šaltiniai

Bendra informacija lankytojams

  • Bibliotekos veikla (informacija ruošiama)
  • Paslaugos (informacija ruošiama)
  • Naudingos nuorodos
  • Bendrojo ugdymo dalykų vadovėliai 2022-2023 m.m. (atsisiųsti)
  • Bibliotekai reikalingų knygų sąrašas (informacija ruošiama)
Return to top of page