Skip links

Youth Exchange project „STOP Bullying“

Torremolinos, Ispanija

2022, spalio 18d. – spalio 27d.

HOTEL PARASOL GARDEN

Dalyvaujančios šalys: Lietuva, Latvija, Lenkija, Airija, Rumunija ir Ispanija.

Projekte dalyvavo Užupio gimnazijos mokiniai, pirmokės Emilija ir Martina ir trečiokai Kristijonas ir Jokūbas. Projekto tikslas yra skleisti žinią apie patyčias, patyčių rūšis, sumažinti patyčių atvejų skaičių ir padėti jų aukom. Didelis dėmesis buvo skiriamas priekabiautojo, stebėtojo ir aukos vaidmenų supratimui. Kiekviena dieną turėdavome trijų valandų edukacines veiklas apie patyčias, toleranciją ir susipažinimą su kitais dalyviais, dienas baigdavome susipažinimu su kitų šalių kultūromis, mokėmės šokti tradicinius šokius, ragaudavome dalyvių atsivežtomis vaišėm.

Pirma diena:

Pirma projekto diena buvo skirta bendrų taisyklių kūrimui, susipažinimui su kitais dalyviais, vadovais, projekto tikslais ir programa.

Antra diena:

Dieną pradėjo lenkų komandos dirbtuvės, užsėmimo metu išsigryninome, kad visi esantys grupėje yra matę patyčių atvejus, maždaug pusę narių yra patyrę patyčias ir apie 10% tyčiojosi iš kitų.  Diena buvo skirta susipažinti su kitų šalių dabartinėmis situacijomis su patyčių prevencijomis: sužinojom, kad Airijoje ir Latvijoje yra stengiamasi užkirsti kelią patyčių atsiradimui. Diena buvo užbaigta Airių kultūros vakaru.

Trečia diena:

Diena prasidėjo latvių dirbtuvėmis apie skirtingas patyčių rūšis (fizinės, žodinės, socialinės, internetinėje erdveje patyčios). Trečios dienos praktinė užduotis buvo sukurti trumpametražį  filmuką duota patyčių prevencijos tema. Vakare vyko bendras lietuvių ir latvių vakaras, sužinojome, kad mes turime nemažai bendrų kultūrinių ir kulinarinių  tradicijų, tačiau latviai nevalgo šaltibarsčių su bulvėm.

Ketvirta diena:

Diena prasidėjo airių komandos dirbtuvėmis, kuriuose kalbėjome patyčių prevencijos tema . Pagrindinė dienos veikla buvo paimti interviu iš nepažįstamų žmonių apie patyčias, šios užduoties tikslas buvo skleisti informacija apie patyčias, rinkti informaciją.. Vakare stebėjome nacionalinį Ispanijos šokį  flamenco.

Penkta diena:

Šia dieną mums buvo labai svarbi, nes turėjome vadovauti mokymus apie komplimentų svarbą, poveikį žmonėms ir atsargaus žodžių parinkimo būtinybę. Diena buvo užbaigta ispanų kultūriniu vakaru.

Šešta diena:

Diena prasidėjo veikla vadinama „nuskriaustųjų teatru“, kuriuos metu turėjome suvaidinti patyčių situacijas patirtas vieno iš grupės narių. Vėliau tos pačios situacijos buvo pervaidintos, stengiantis išspręsti problemą.

Septinta diena:

Važiavome į Malagą, garsųjį Ispanijos uostamiestį, susipažinti su miesto lankytinomis vietomis ir miesto aikštėje atlikti pasirodymą išreiškiant požiūrį į patyčias.

Projekto užbaigimo diena:

Reflektavome apie projektą, kūrėme baigiamuosius straipsnius ir išsigryninome įspūdžius po projekto.

Return to top of page