Skip links

Verslumo įgūdžių lavinimas Satu Mare, Rumunijoje

Vasario 25- kovo 2 dienomis Erasmus projektu ,,Better professional life” lankėmės Rumunijos mieste Satu Mare Liceul Teoretic german Johann Ettinger mokykloje vykdydami tarptautinio Erasmus+ projekto ,,Better professional life” numatytas veiklas.   Su mumis projekte kartu dalyvavo Italijos, Lenkijos, Turkijos ir Rumunijos delegacijos. Pirmąją dieną vyko atidarymo ceremonija, kartu pintos Rumunijos vėliavos spalvų draugystės apyrankės išsaugotos iki šiol, pirmąją dieną buvome suskirstyti grupėmis, su kuriomis kūrėme verslo idėjas, planavome, kaip sėkmingai pradėti verslą.

Delegacijų paruoštos prezentacijos leido mums sužinoti reikalavimus, būtinus norint pradėti verslą. Pirmą dieną gimusią verslo idėją plėtojome ir antrąją dieną, tik šį kartą jau planavome, kaip pradėsime verslą, kur jį įkursime, į kokius klientus orientuosimės, kokios bus kainos ir kokius konkurentus turėsime, daug detalių, apie kurias būtina pagalvoti prieš pradedant verslą, šiais klausimais mus konsultavo vietiniai verslininkai, iš kurių galėjome išgirsti naudingų patarimų ir pasisemti verslumo bei kūrybiškumo. Grupinis darbas suartino mus ir leido mums ne tik geriau pažinti vienas kitą, bet ir pažinti patį save, leido atsiskleisti mūsų dar neatrastoms galimybėms.

Praktinę  pusę išvydome, kai aplankėme įmonę ,,Polipol”, ši įmonė kuria ir gamina baldus Vokietijos rinkai. Turėjome galimybę gyvai išvysti kompanijos darbą iš vidaus, vienas įspūdingiausių ir labiausiai įsiminusių dalykų tai ten dirbančių jaunų žmonių kiekis, kai kurie jų nebaigę mokyklos ateina dirbti į šią įmonę, ji juos šiltai priima į savo kompaniją ir leidžia toliau tobulėti ir mokytis. Paskutinę projekto dieną su komandomis pristatėme savo verslo idėjas investuotojui, tai buvo puiki patirtis, ne tik įveikiant viešojo kalbėjimo baimę, bet ir apginant savo verslo idėją, įtikinant  investuoti būtent į tavo verslą.

Šis projektas davė mums daug naudos, nes mes ne tik sužinojome verslo pagrindus, bet ir pasisėmėme idėjų, kūrybiškumo ir verslumo, išmokome apginti savo verslo idėjas, patobulinome įgūdžius dirbant komandoje ir anglų kalbos žinias.

Projekte mums teko ne tik generuoti verslo idėjas, bet taip pat aplankyti muziejų, pilį, vienuolynus ir kapines. Rumunija sužavėjo mus savo kraštovaizdžiu, kalnais, o vienuolynų ir kapinių stilius savo unikalumu patraukė ne vieno praeivio žvilgsnį. Draugystės, kurias tenai užmezgėme prisiminsime dar ilgai, tokio svetingumo, šilto priėmimo tikrai nesitikėjome, tai pranoko visus mūsų lūkesčius, per vakarienę su šeima turėjome galimybę ne tik paragauti tradicinių patiekalų, bet ir išgirsti apie jų papročius, tradicijas, išvysti jų šeimoje puoselėjamas vertybes. Šie mokymai yra neįkainojama patirtis, nes ne tik įgijome žinių kaip pradėti verslą ir susipažinome su Rumunijos kultūra, papročiais, bet ir užmezgėme ryšius su kitų delegacijų mokiniais, kuriuos tikiuosi palaikysime dar ilgai.

Paulina Davidonytė ir Ineta Petuchova

Daugiau informacijos: bpl.vug.lt

Return to top of page