Skip links

Teatro dienos gimnazijoje

Jau nuo 1988 m. mūsų gimnazijoje kasmet vyksta Tarptautinės teatro dienos minėjimas, jam skirta Teatro savaitė. Kiekvienais metais į mokyklą susitikti su mokiniais atvyksta teatro kelią pasirinkusių žmonių, yra rodomi spektakliai, pristatomi svečių bei mūsų mokinių darbai. Šiais metais išvydome svečių iš teatro studijos ,,Šeši pojūčiai” kūrinius bei dvyliktoko Nikolajaus Elkanos Eimučio spektaklį ,,Stikle” pagal Johano Volfgango Gėtės ,,Faustą”.

Studijos, kuriai vadovauja mūsų mokyklos teatro mokytoja Gabrielia Kuodytė, darbai-scenos judesio ir poezijos miniatiūra bei vaidybiniai etiudai- nuotaikingai džiugino žiūrovus savo energija, skvarbiomis mintimis, jauno teatro jėga. Džiaugiamės, kad studiją lanko ir savo kūryba dalinasi teatrą pamilę mūsų mokyklos mokiniai, kurie įrodo esantys darbštūs, energingi, kūrybingi ir iniciatyvūs.

Toks yra dvyliktokas Nikolajus Elkana Eimutis, kurio spektaklis ,,Stikle” stebino publiką. Įspūdingą scenografiją mokyklos scenai pritaikė Vilius Vingras, kostiumus kūrė Ina Zyberg, o pagrindinius vaidmenis- Faustą ir Mefistofelį – atliko Nikolajus bei Giedrius Kerpiškis. Savo spektaklyje Eimutis siekė aktualizuoti jaunam žmogui svarbias savianalizės problemas, pateikdamas jas siurrealistinio vaizdavimo būdu. Anot jaunojo kūrėjo, spektaklis kalba apie jauną žmogų, supratusį savo būties beprasmiškumą, absurdą ir tam įtaką padariusią  aplinką, kurios reakciją į žmogų buvo siekiama pateikti kaip realesnę nei žmogaus atsaką į aplinką.

Spektaklyje vaidino: Giedrius Kerpiškis, Glorija Jančytė, Tauras Blaževičius, Nikolajus Elkana Eimutis, Juozapas Gustainis, Matas Vasiliauskas bei Dominykas Gaidys, Emilijus Norvaiša, Džeironas Šiginas, Kristijonas Čepelė, Deimena Šalaševičiūtė, Gabrielė Dėdinskaitė, Goda Šiaudinytė, Karolina Motiejūnaitė, Lineta Lasiauskaitė, Miglė Šironaitė, Neringa Jansevičiūtė, Rūta Povilonytė, Kasparas Karklys.

Šių metų teatro savaitė pradžiugino ne vieną mokyklos bendruomenės narį. Lauksime naujų kūrybiškų projektų.

Nuotraukos: Gintaro Staučės

Return to top of page