Skip links

Tarptautinis skaitymo ir diskusijų konkursas „Lesefuechse“

Parengė Ieva Vasarytė

Šių metų rugsėjo 9 – 15 dienomis  Berlyne vyko konkurso „Lesefuechse“  tarptautinis finalas. Jame dalyvavo 16 moksleivių su mokytojais iš 10 skirtingų Europos ir Azijos šalių. Konkurso tarptautiniame finale dalyvavo ir mūsų gimnazijos abiturientė Rūta Vyšniauskaitė su vokiečių kalbos mokytoja Romalda Karaliene.  Rūta pateko į konkurso finalinį turą. Džiaugiamės ir didžiuojamės jų pasiekimu.

Finalistai turėjo diskutuoti socialiniais ir politiniais klausimais, pasiremdami  informacija iš 4 šiais metais konkurse dalyvaujančių vokiškų jaunimo knygų. Šiemet probleminėmis temomis tapo jaunimo patyčios ir jaunimo narkotikų problemos, neigiama technologijų įtaka žmogaus pasirinkimams ir pabėgėlių adaptavimosi problema.

Visos savaitės metu dalyviai ne tik intensyviai  ruošėsi konkurso pusfinaliams ir finalui, tačiau turėjo ir  įdomią kultūrinę programą, kurios metu geriau susipažino su Berlynu, turėjo galimybę apsilankyti Vokietijos parlamente ir susitikti su Vokietijos politike Barbara Hendricks, paragauti tipiškų Berlyno užkandžių, apsilankyti Berlyno istoriniuose objektuose ir muziejuose.

Return to top of page