Skip links

Tarptautinis projektas „Saros raktas su TOLI institutu JAV“

2020 m. rudenį du mėnesius vyko tarptautinis seminaras „Mokymas apie Holokaustą ir žmogaus teisių pažeidimus“, kurį organizavo Olga Lengyel Institute Jungtinėse Amerikos Valstijose (sutrumpintai – TOLI) kartu su Tarptautinės komisijos sekretoriatu bei Lietuvos žydų bendruomene. Mokymuose dalyvavo  40 mokytojų, švietimo darbuotojų iš Lietuvos.  Pasibaigus seminarui, mokytojai galėjo kreiptis į TOLI dėl nedidelės paramos įgyvendinant projektus nagrinėta tema.

Istorijos mokytoja Virginija Mackonienė kreipėsi į TOLI institutą su projektu „Saros raktas“.

 Mokiniai per pamokas buvo mokęsi apie holokaustą, bet  mokykloje įgytos žinios nesuformuoja platesnio požiūrio į šią problemą. Gebėjimas susitapatinti su kito kančiomis daro mus jautresnius, neabejingus kito skausmui. Šiuo projektu siekiama  menines išraiškos priemonėmis formuoti platesnį ir gilesnį šios temos suvokimą.

Gimnazijos 4 kl. istorijos B lygio mokiniai turėjo galimybę perskaityti Tatjanos de Rosnay knygą „Saros raktas“ bei peržiūrėti  tokio pat pavadinimo filmą, kur kalbama apie 1942m. liepos mėn. įvykius Paryžiuje, kai buvo gaudomi žydų tautybės žmonės, suvaromi į Žiemos velodromą ir gabenami į Aušvicą. Šių įvykių fone atskleidžiama mergaitės Saros šeimos ir jos asmeninė tragedija.  Mokiniai su mokytoja diskutavo apie žmonijos skaudulį holokaustą, meno kūrinių personažus, kaip atskleidžiami jų išgyvenimai, jų pasirinkimai moralės klausimus. Mokiniai buvo kviečiami piešti knygai iliustracijas. Džiugu, kad atsirado mokinių, aktyviai reiškusių nuomonę, išdrįsusių vizualizuoti savo jausmus ir emocijas.

Projekto Nr. N.Y.10075(212)249-5384
Dalyviai: 40 istorijos B lygio mokinių;
Projekto koordinatorius – Virginija Mackonienė
Projekto data: 2021- 03 -11

Return to top of page