Skip links

Sveiki! Ciao! Merhaba! Здравейте! Здраво!

Balandžio 29- Gegužės 5 dienomis sveikinomės su svečiais iš Italijos, Turkijos, Makedonijos ir Bulgarijos. Mokiniai iš skirtingų šalių atvyko į Lietuvą sudalyvauti ,Erasmus+ KA219 „SMART CLASSROOMS SMART STUDENTS“ projekte, susirasti naujų bendraminčių ir įgyti naujų žinių. Praėjusią savaitę mokiniams teko ne tik padirbti, bet ir pailsėti, papramogauti. Tad pradėkime nuo pat pradžių!

Pirmąją dieną (Balandžio 30, 2018), vyko atidarymo ceremonija. Visų šalių delegacijos sugūžėjo mūsų mokyklos aktų salėje, kur turėjo galimybę įsiamžinti prie foto sienelės ir visiems projekto dalyviams pristatyti savo gimtinę. Palaikymo sulaukėme ir iš Turkijos ambasadoriaus, gražūs žodžiai skambėjo iš Italų instituto atstovės lūpų. Atėjo metas supažindinti svečius su mūsų šalies sostine-Vilniumi. Vedami gido, visi patraukėme siauromis Užupio gatvelėmis, iš naujo atrasdami kiekvieną skverelį, kitaip pamatydami Vilniaus panoramą. Svečiai iš Makedonijos, Italijos, Turkijos ir Bulgarijos stebėjosi mūsų gamtos grožiu, žavėjosi įdomia pastatų architektūra.

 

Antroji diena (Gegužės 1, 2018)buvo darbingiausia. Svečiai iš užsienio, vedami lietuvių mokinių, dar ankstų rytą susirinko mokyklos aktų salėje, jog galėtų pristatyti pasiruoštas temas. Visos delegacijos turėjo pasakoti apie vieną iš geometrijos temų. Naudodamiesi programomis infogram.com, prezi.com ir powtoon.com mokiniai puikiai išdėstė visą reikalingą informaciją, pateikdami pavyzdžius iš kasdieninio mūsų gyvenimo. Tikriausia, didžiajai daliai projekto dalyvių tokios netradicinės pamokos padėjo užpildyti buvusias spragas geometrijoje. Kiekviena grupė pasirodė išties šauniai. Vėliau, mokiniai susiskirstė grupelėmis ir turėjo sukurti dar vieną pristatymą, naudodamiesi tomis pačiomis programomis. Šis darbas suvienijo skirtingų šalių žmones bendram tikslui: parengti pristatymą kaip galima geriau. Nors ši diena iš tiesų buvo nelengva mokiniai turėjo galimybę ne tik gilinti žinias matematikos moksle, bet ir artimiau susipažinti tarpusavyje. Iškart po pristatymo, svečiai ir jų draugai iš Lietuvos, išskubėjo apžiūrinėti Vilniaus miestą arba kitaip praleisti laisvalaikį.

Trečiąją dieną (Gegužės 2, 2018) visi išvykome į Trakus. Čia aplankėme Trakų pilį, kur galėjome patobulinti savo istorines žinias, pasidžiaugti ir pasigrožėti Lietuvos istoriniu paminklu. Daugiausia emocijų sukėlė kibinų gaminimas. Galėjome savo rankomis formuoti tradicinį karaimų valgį, o vėliau jį degustuoti. Kepėjos pasidalino ir skaniausių kibinų receptu.

Ketvirtąją dieną (Gegužės 3, 2018) praleidome Anykščiuose. Pirmiausia nusifotografavome prie Puntuko akmens. Vėliau, vaiksčiojome medžių viršūnėmis-netoliese įrengtu lajų taku. Anykščiuose taip pat turėjome galimybę išbandyti savo kulinarinius sugebėjimus. Išklausę paskaitos apie aukštaičių tradicinius valgius, pasitelkę fantazija formavome unikalius duonos kepaliukus, kurių tešla buvo paruošta pagal autentišką receptą. Pasistiprinę ir pailsėję, atvykome pasižvalgyti Siauruko muziejuje. Čia išklausėme netradicinės paskaitos, kuri sudomino ne tik mokytojus, bet ir mokinius.

Penktoji diena (Gegužės 4, 2018), kaip ir visa savaitė, prabėgo žaibišku greičiu. Nors paskutiniąją dieną netruko juoko ir šypsenų, daug kas apgailestavo, jog ši savaitė jau baigiasi. Penktąją dieną aplankėme Valdovų rūmus-supažindinome svečius su šalies istorija, pamatėme, kaip anksčiau gyveno itin svarbios Lietuvos asmenybės. Vėliau atvykome į ,,Genocido aukų muziejų”. Diena jau buvo įpusėjus, tad atėjos metas ruoštis atsisveikinimo šventei. Į restoraną ,,Belmontas” atvyko svečiai iš Bulgarijos, Makedonijos, Turkijos ir Italijos, lydimi mokinių iš Užupio gimnazijos. Visiems projekto dalyviams buvo išdalyti diplomai už dalyvavimą ,,Erasmus+”. Po lietuviško maisto degustacijos įvyko neplanuotas kiekvienos šalies pasirodymas. Užgrojus muzikai turkai, makedonai, bulgarai, italai ir lietuviai ėmė šokti ir kitus mokyti savo tradicinių šokių žingsnelių. Vakaras buvo šiltas, jaukus ir įsimintinas.

Praėjusi savaitė buvo ištiesų kitokia. Kiekvienas projekto dalyvis į savo gimtuosius namus sugrįžo paaugęs: vieni patobulino savo matematikos ir anglų žinias, kiti išmoko prisitaikyti prie neįprastos aplinkos ar suprasti šalia esantį žmogų. Išsiskirti su naujaisiais draugais buvo iš tiesų sunku-ne vienas iš mūsų nubraukė ašarą, tačiau liūdėti neverta. Projektas ,,Erasmus+” dar nesibaigia ir mūsų laukia tokios pat įsimintinos kelionės į svečias šalis!

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Daugiau skaitykite: erasmus-plius.vug.lt

Parašė: Julija Dikčiūtė ir Ieva Pocytė, 2E klasė

Return to top of page