Skip links

Su gimtosios kalbos vėliava

Lietuvių kalbos mokytojai sausio mėnesį turėjome suktis kaip vijurkai. Ne tik pusmečio pabaiga, bandomieji rašiniai, bet ir gausybė renginių.

Lietuvių kalbos olimpiada. Surengėme lietuvių kalbos olimpiados I-ąjį turą, kuriame geriausiai pasirodė Laura Budkaitė , 2 b kl., Gabrielė Kučinskaitė, 4 kl., Gabrielius Rusonis, 2e kl., ir trečiokė Julija Seradocha. Dvi mokinės atstovavo mokyklai miesto olimpiadoje. Jos pasirodė gerai.

Meninio skaitymo konkursas. Iš kiekvienos klasės pakvietėme po kelis geriausius skaitovus į gimnazijos konkursą. Jo metu išgirdome ir vaikų poezijos, prozos knygų ištraukų. Mėgstamiausi mūsų mokinių poetai yra Paulius Širvys, Vytautas Mačernis, Henrikas Radauskas. Išgirdome ir modernesnių tekstų: Jono Meko, Daivos Čepauskaitės ir kitų. Už meilę literatūrai ir dėmesį žodžiui visi dalyviai buvo apdovanoti rašikliais ir Kazio Sajos knygomis, kurių paliko mokyklai svečiuose apsilankęs rašytojas. Mokyklai miesto konkurse atstovaus 4 kl. mokinė Justina Šimkonytė, kuri kasmet labai nuoširdžiai dalyvauja gimnazijos konkurse ir tapo ryškia nugalėtoja. Laureatų vardų nusipelnė  Lugnė Ladauskaitė,3e kl,  Ainė Barbora Rutkutė, 3d kl., Deina Usevičiūtė- Juchnevičiūtė, 1dkl.,Marija Angelina Patašiūtė, 1 d kl., Lukas Šipkauskas, 4 c kl.

Susitikimas su rašytoju Kaziu Saja. Mokytojas Alius Avčininkas pakvietė į susitikimą su 1-2 klasių mokiniais garsų rašytoją Kazį Sają. Per literatūros pamokas mes skaitome ir analizuojame jo novelę „Po to, kai jie pavirto medžiais“. Šį kūrinį rašytojas pavadino geriausiu savo chrestomatiniu kūriniu. Mūsų gimnazijoje jis , kaip būsimasis literatūros mokytojas, 1958m. pas mokytoją Grigėnienę atliko praktiką ir vedė literatūros pamokas. Rašytojas papasakojo apie savo vaikystę, kūrybos kelią, pirmąją novelių knygą ,,Klumpės“. Pirmąją dramą ,,Silva studentauja“. Visi sukluso, kaip rašytojas keliaudamas per kaimus rinko duoklę sovietų valdžiai ir paskui sukūrė pjesę ,,Septynios ožkenos“, dėl šios ir kitų pjesių buvo sekamas saugumo. Iš 20 pjesės uždraustos buvo 8. Mokiniai Sajai, kaip Nepriklausomybės akto signatarui, pateikė daug įvairių klausimų. Rašytojas papasakojo, kaip dalyvavo Nepriklausomybės atkūrimo veikloje, prisipažino, kad yra laisvamanis, patarė, kokias knygas verta perskaityti jauniems žmonėms, norintiems geriau suprasti šiuolaikinį pasaulį ( pavyzdžiui, Yuvalis Noah Harari įžvalgią knygą apie šiuolaikinį pasaulį „21 pamoka XXI amžiui”). Visus labai sudomino pasakojimas apie žydų likimus karo metais, apie lietuvius, kurių likimus sugriovė politinės kovos. Rašytojas rado kelią į jaunų žmonių širdis Pokalbio pabaigoje su įvairiais pavyzdžiais paskatino gimnazistus turtinti ir taisyklingai vartoti gimtąją kalbą.

Pamokos muziejuje. Visai netoli nuo gimnazijos yra lenkų literatūros klasiko Adomo Mickevičiaus muziejus. Jame kasmet apsilanko didžioji 3 kl. mokinių dalis. Šiemet su mokytoja Laima Namajuškiene grupė trečiokų lankėsi tame bute, kuriame Mickevičius rašė poemą ,,Gražina“, kurį laiką gyveno. Mokiniai klausėsi dviejų muziejaus darbuotojų pasakojimo apie XIXa. Vilnių ir garsaus lenkų klasiko, kuris labai mylėjo Lietuvą, asmenybę, jo nueitą spalvingą kūrybos ir visuomeninės veiklos kelią. Visiems buvo įdomu sužinoti vadovėliuose neminimų faktų, pajusti, koks žmogus buvo garsusis romantikų genijus. 

Laima Namajuškienė

Return to top of page