Skip links

SEE BIG PICTURE

Youth Exchange Project Erasmus+

Erzurum, Turkija

2023, rugsėjo 25d. – spalio 4 d.

SEE BIG PICTURE

Dalyvaujančios šalys: Lietuva, Šiaurės Makedonija, Italija, Ispanija, Turkija, Slovakija.

Projekto dalyviai Vilniaus Užupio gimnazijos mokiniai: Beatričė Juškytė, Beatričė Striškaitė, Deimantas Grabštunovičius, Karolina Ingelevič, Karolis Juodzevičius, mokytoja Ana Jankūnienė.

Beatričė S.:

“SEE BIG PICTURE”- projektas, siekiantis atkreipti dėmesį į aplinkos taršą, norint padaryti pasaulį geresne vieta gyventi. Projekto metu buvo organizuotos įvairios dirbtuvės, skatinančios ieškoti aplinkos taršos priežasčių ir būdų, kaip su ta tarša kovoti. Visa veikla vyko Erzurum mieste, dalyvavo šešios šalys: Italija, Šiaurės Makedonija, Turkija, Ispanija, Lietuva, Slovakija. Dalyvaudama projekto veiklose susipažinau su įvairiais žmonėmis, turėjau galimybę sužinoti apie kitų šalių aplinkos taršos politiką, ką jos daro siekdamos sumažinti taršą savo šalyse. Bendraudama su projekto dalyviais pastebėjau, kad kultūriniai skirtumai nedaro įtakos žmonių nuomonei dėl aplinkos taršos, visi vieningai teigia, kad pasaulyje yra per daug naudojama plastiko ir  kad valdžia turėtų įdėti daugiau pastangų, siekiant sumažinti jo naudojimą. Šis projektas padėjo man pagerinti savo bendravimo įgūdžius, pagilinti žinias apie rūšiavimą, susirasti naujų draugų ir bendraminčių. Erasmus projektai ne tik suteikia galimybę mokytis, bet ir padeda patirti naujų įspūdžių.

Beatričė J.

Pirmą kartą dalyvavau projekte Erasmus+ , kurio metu įgijau daug patirties, sužinojau daugiau apie kitų šalių kultūrą ir tradicijas, praturtinau anglų kalbos žinias ir pradėjau bendrauti su daugeliu įvairių žmonių. Nors kelionė buvo sunki ir ilga, nekeisčiau šios patirties į nieką kita. Projekto tikslas-supažindinti žmones su rūšiavimo svarba, plastiko taršos pasekmėmis. Projektas prasidėjo susipažinimu su šalies atstovais, įvairiomis veiklomis, susijusiomis su renginio tema. Vakarais vykdavo šalių kultūros naktys, miesto turai. Apibendrinus galima teigti, kad įgyta patirtis man buvo labai vertinga, likau patenkinta šiuo projektu. Tikiuosi atrasti daugiau galimybių dalyvauti panašiuose projektuose ir patirti šias emocijas iš naujo.

Karolis:

Jaunimo mainų programa Erasmus+ atveria daugybę galimybių moksleiviam pažinti pasaulį bei atrasti save. Erzurum mieste vykę mainai – tai mano asmenine patirtis. Šioje 10-ties dienų programoje teko susidurti su įvairiausiais iššūkiais ir asmeninių jėgų išbandymais. Projekto tema – ekologija. Ši tema mane domina jau kelerius metus, tad labai džiaugiuosi gavęs progą praplėsti žinias. Daugiausiai sužinojau apie plastiko taršą, jo žalą žmonėms bei aplinkai. Tačiau labiausiai patiko bendravimas su kitų tautybių žmonėmis. Praplėčiau žinias apie italų, ispanų, makedonų, slovakų bei turkų kultūras. Susipažinau su įvairių sričių studentais, iš jų gavau daug naudingų patarimų savo ateities planams. Tai man buvo naudingiausia šio projekto veikla, kadangi esu būsimas studentas. Džiaugiuosi gavęs galimybę ir radęs laiko dalyvauti šiame projekte, nes esu įsitikinęs, jog įgytos žinios ir patirtis padės man tolimesniuose gyvenimo etapuose. 

Karolina:

Erasmus+ projektas yra puiki galimybė, kurios jaunimas neturėtų praleisti. Aplankiau ir pamačiau visiškai kitokią Turkijos dalį, jos realybę, kultūrą, miestą ir gamtovaizdį. Sužinojau daugiau apie plastiko taršą ir kovą su šiuo reiškiniu. Turėjome daug pažinimo ir kūrybingumo veiklų, daug bendravome ir susipažinome arčiau su kitų tautų žmonėmis, taip pat tobulinau anglų kalbos įgūdžius. Erasmus tai puiki proga užmegzti stiprius bendravimo ryšius su naujais žmonėmis bei praplėsti savo akiratį, naujų kultūrų, tradicijų pažinimą. Nors ir kelionė pirmyn ir atgal reikalavo iššūkių laiko atžvilgiu, Erasmus+ ilgai pasiliks mano širdyje su begale teigiamų įspūdžių. 

Deimantas: Erazmus + suteikė galimybę pamatyti visai kitokį pasaulį. Projekte vykstančios kultūrinės naktys supažindino su kitų šalių tradicijų bei patiekalų įvairove. Buvimas tarp kitų tautų žmonių lavino ne tik anglų, bet ir kitas užsienio kalbas. Darbas grupėse ir gyvenimas kartu suteikė naujų pažinčių ir draugysčių. Šios mainų programos tema plastikas, renginys praplėtė žinias apie ekologinę situaciją Rytų šalyse. Veikla ir užduotys skatino darbą grupėse ir kūrybiškumą. Projektas suteikė galimybę patirti ir išmokti daug naujų dalykų bei atrasti naują pasaulio kultūros dalį.

Return to top of page