Skip links

Reperis Pijus Opera pateko į Lietuvos istoriją su neįtikėtinu rekordu

Matkevičiaus nuotr.
Rekordą fiksavo Lietuvos rekordų akademijos ekspertai

Vilniaus knygų mugėje vasario 25 dieną AGATA muzikos salės balkone  Užupio gimnazijos abiturientas  Pijus Vasiliauskas – Brazauskas dešimt valandų nepertraukiamai repavo, improvizuodamas tekstus. Tai – istorinis įvykis visam muzikos pasauliui Lietuvoje, to dar niekas nebandė įgyvendinti.

Reperis Pijus Opera yra  Freestyle“ kovų favoritas ir 2021 metų Lietuvos „Freestyle MC Battle“ čempionas.

Rekordą fiksavo Lietuvos rekordų akademijos ekspertai. Pagal reglamentą, Pijus kas valandą galėjo daryti 5-ių minučių pertraukas, jis pasinaudojo tik dviem; pirmąja – po šešių valandų.

„Šis rekordas buvo mano poros mėnesių siekis, kuriuo gyvenau kasdien. Natūralu, jog pasiekęs jį, jaučiuosi užpildytas ir tuo pačiu tuščias – keista būsena. Kaip bebūtų, labai savimi didžiuojuosi, kadangi tai buvo vienas sunkiausių ir įdomiausių fizinių išbandymų, kokių esu turėjęs.

Didžiulis žmonių palaikymas mane motyvuoja, todėl, nieko nelaukęs, kitą dieną po rekordo kibau į naujus muzikinius darbus“, – sakė Pijus.

 Nuoširdžiai sveikiname Pijų su neregėta  pergale. Pergale, kurią pasiekti nepakako vien  talento, aiškaus tikslo , tačiau pareikalavo begalinio darbštumo, geležinės valios.

Pijus sutiko atsakyti į kelis klausimus .

Nuo kada muzikuoji?

Muzika susidomėjau dar penkerių-šešerių. Jau nuo tada pradėjau rašyt tekstus bei kurti dainas. Nuo tada viskas su kiekvienais metais vis brendo.

Kodėl pasirinkai būtent šį atlikimo  žanrą?

Manau, žanras pats labiau pasirenka tave. Priklauso, kur augi, kokie žmonės tave supa ar, ką visai netyčia išgirsti ir tave paliečia. Taip nutiko ir man. Nors dabar repo pats neklausau, jis man geriausia forma būti savimi, būti laisvu.

Kiek laiko skiri repeticijoms?

Repeticijos subtilus dalykas – jei ruošiuosi konkrečiam koncertui, repetuoju jam paruoštą programą, jei dirbu prie rašomų dainų, dirbu prie jų. Tačiau tą darau kasdien, neskaičiuodamas valandų. Netgi būdamas pamokose.

Kokių turi pasiekimų?

Nemanau, jog aš turiu kalbėti apie savo pasiekimus, juolab – kuklūs jie. Bet per 10 metų šiokių tokių prikapsėjo, tai paliksiu skaitytojui peno pasidomėti!

Ar sunkiai siekiai rekordo? Kokios emocijos ir jausmai po respublikinio rekordo?

Rekordo pasiekti buvo gana nelengva, daug ruošiausi, jog galėčiau daryti tą 10 valandų. Bijojau, kad balsas ir galva tiek neatlaikys, bet atlaikė, kuo puikiausiai! Jaučiuosi pakylėtas pasiekęs rekordo, bet negalima užmigti saldžiam malonume, todėl dirbu toliau ir per daug nebesureikšminu to.

Didelės sėkmės Tau ateities projektuose…

V. Mackonienė

Return to top of page