Skip links

Projektas su Užupio menininkais – „Dvi Virginijos, menininkai ir užupiukai“

Menas, viena svarbiausių visuomenės sąmonės ir žmogaus veiklos formų, padedanti pertvarkyti pasaulį ir patį žmogų pagal specifinius estetiškumo dėsnius (Visuotinė lietuvių enciklopedija).

Menas – tai žmogaus kūrybinės veiklos grožinė – jutiminė išraiška (Vikipedija).

Tokie meno apibrėžimai pasako labai daug, kad ši veikla yra patraukli, svarbi ir reikšminga, pirmiausiai pačiam kūrėjui, o paskui  ir aplinkiniams… Gal todėl menų projektai su Užupio menininkais savanoriais mokinių tarpe yra taip mėgstami… Turime ilgalaikę šios veiklos patirtį, jau 16-us metus  I ir II klasių mokiniai mokosi įvairių vizualaus meno šakų  Kiekvienas projekto dalyvis norėjo išbandyti save naujoje veikloje, o gal atrasti tai, ko mums trūksta,  atgauti vidinę pusiausvyrą.

Su 55 gimnazijos mokiniais dirbo Užupio menų inkubatoriaus (UMI) profesionalūs menininkai – grafikė Eglė Vertelkaitė, juvelyrė Vakarė Vareikaitė, fotografai Tadas Kazakevičius ir Artūras Morozovas. VIVISTOP Užupis menininkai – Ieva Matulionytė, Kristupas Šumskas, Veronika Guželytė mokė mokinius drabužių dizaino, transformavo turimus į naujus, o R. Karaliaus foto studijos fotografas Vidūnas Balkus dalinosi sava,  fotomenininko,  patirtimi su gana didele mokinių grupe.

Projektas vyko 4 dienas menininkų studijose, o birželio 9 d. visi susitikome pasidalinti savo kūryba.

AČIŪ menininkams savanoriams už pasidalijimą, mokiniams už entuziazmą….

Ne veltui A. de Bottonas teigė, kad menas žada mums vidinę pilnatvę….

Virginija Mackonienė

Return to top of page