Skip links

Poezijos diena su šūkiu „Išdrįsk gyventi laisvame pasaulyje“

Nuo 2000 m. kovo 21-ąją minima Pasaulinė poezijos diena. Visame pasaulyje šią dieną organizuojami poezijos skaitymai, susitikimai su poetais, parodų pristatymai, įvairūs judėjimai. Poezijos diena kasmet sutampa su pavasario lygiadieniu, reiškiančiu gamtos atgimimą ir kūrybinį įkvėpimą.

Ši diena mūsų gimnazijoje vyks kovo 18 dieną. Jai atsakingai rengėmės. Kovo 10 d. visų klasių mokiniai per literatūros pamokas kūrė eilėraščius. Pirmokai eksperimentavo kurdami modernistinius tekstus, iškirpę žurnalų antraščių žodžius, posakius ir suklijavę  juos ant popieriaus. Vieniems pavyko geriau, kitiems pritrūko poetiškumo, bet visų darbuose galima aptikti originalių minčių ir netikėtų žodžių derinių, naujų prasmių, atrastų eksperimentuojant, tiesiog žaidžiant. Pirmokai tokiomis kūrybinėmis dirbtuvėmis buvo labai patenkinti.

 Vyresnieji mokiniai ėmėsi sudėtingesnės užduoties: kurti haiku ir geriausius tekstus iliustruoti. Atrinkti tekstai ir iliustracijos dalyvaus Kauno miesto organizuojamame konkurse „Žydėjimas“ , kuris yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ renginių dalis. Jei pasiseks, nugalėtojų darbus pamatysime viešose Kauno miesto erdvėse . Kai kurie mokiniai bandė sukurti eilėraščių pagal mokytojų pasiūlytus žodžius ar tiesiog klausydami savo širdies ir pasitelkę vaizduotę.

Laukdami šios dienos atlikome ir kitokių darbų. 2 b ir 2 c klasių mokiniai mokėsi kurti esė. Geriausius rašinius, mokyklinius esė, haiku galite skaityti mokyklos internetiniame puslapyje, skiltyje „Ugdymas“_ „Mokinių kūryba“.  2 b klasės mokiniai rengia savo kūrybos laikraštį.

Pagrindinė šventės dalis vyks kovo 18 d. gimnazijos trijų aukštų erdvėse. Jas papuošime mokinių sukurtais darbais, moderniais eilėraščiais ir kita kūryba. Pirmokai ir antrokai I aukšte, trečiokai – antrame, ketvirtokai – trečiame aukšte po 4 pamokų per ilgąją pertrauką galės pasiklausyti, kaip jų mokytojai, draugai skaito eiles.

Haiku, sukurtus karo tema, planuojame vėliau perduoti Ukrainos ambasadai.

Atminkime, be poezijos pasaulis būtų niūresnis ir ne toks spalvingas. Poetai –  neįprastai mąstantys ir lakios vaizduotės žmonės. Jie visada reikalingi pasauliui, taip pat ir sunkiu metu. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti poezijos šventėje.

Lietuvių k. mokytojai

Return to top of page