Skip links

Lietuvos kariuomenė mini atkūrimo 100-metį. Gimnazistai bendrauja su kariškiais

Šiemet lapkričio 23 d. sukanka 100 metų, kai buvo išleistas pirmasis įsakymas atkurti Lietuvos kariuomenę.

Lietuvos kariuomenė buvo kuriama sunkiomis sąlygomis – 1918 metų pabaigoje, po Pirmojo pasaulinio karo, iš Lietuvos traukėsi vokiečių kariuomenė, jos pėdomis žygiavo Raudonoji armija, Lenkija  siekė savo valstybę įtvirtinti  buvusioje  ATR teritorijoje, o dar Latvijos bermontininkų išpuoliai. Reikėjo apginti tik gimusios Lietuvos respublikos Nepriklausomybę. Kovos vyko 1919-1920m., nepriklausoma Lietuvos valstybė buvo išsaugota.

Lapkričio 20d. 4 pamokas 2 klasių mokiniai turėjo unikalią galimybę susitikti su įvairių kariškų institucijų, struktūrų atstovais, susipažinti su tariamu LDK kariu, realiai prisiliesti prie ginklų, dalyvauti pratybose, sužinoti daugiau apie  Lietuvos kariuomenę.  Pilietinėje patriotinėje edukacijoje dalyvavo atstovai iš:

Lietuvos kariuomenės Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono,

Divizijos generolo Stasio Raštinio Lietuvos kariuomenės mokyklos,

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos,

KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-oji rinktinės ir KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-oji rinktinė Šalčininkų 809 kuopos vado pavaduotojas V. Kuprevičius.

Po renginio 2D klasės mokinys Ignas sakė, kad tai buvo puikios alternatyvios pamokos, kad suprato, kaip Lietuvos kariuomenė yra svarbi, kad ji tvarkingai veikia. Mokiniai  daugiau sužinojo apie karininkų profesiją, kareivių gyvenimą, suprato, kaip rengiamasi Tėvynės gynybai.

Aktų salėje mūsų svečių laukė staigmena, 1-2 klasių vaikinų choras pasveikino kariškius daina. Atliko J.Gorino dainą ,,Aras“. Choristus paruošė muzikos mokytoja N. Žylienė. Svečiai išvyko puikiai nusiteikę.

Mokytoja Virginija Mackonienė

Nuotraukos Laisvūnas Vizbaras

Return to top of page