Skip links

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė Tolerancijos diena

Tolerancija – šį žodį girdime dažnai, tačiau, ką jis  iš tiesų reiškia?  Garsus Apšvietos filosafas Volteras sako:   „Tolerancija – tai žmonijos išdava. Visi esame sudėti iš trūkumų ir klaidų, todėl atleiskime vieni kitų silpnybes , tai yra pirmasis gamtos dėsnis“.  O Dalai Lama šį žodį apibūdina taip; „Užuojauta ir tolerancija yra ne silpnumo, o didelės stiprybės ženklas“ .

Kasmet gimnazijoje minime šią dieną, nes tolerancija leidžia mums pamatyti, suprasti giliau ir plačiau. Prieš renginį vyko pasiruošiamieji darbai. 1-ų klasių mokiniai su auklėtojais nagrinėjo mūsų gimnazijoje sukurtą Tolerantiško žmogaus kodeksą, samprotavo, kaip reikia sugyventi bendruomenėje draugiškai, pagarbiai, priimant kiekvieno skirtumus. Gimnazijos III aukšte buvo paruoštas stendas, kuris ne tik atskleidė Tolerantiško žmogaus kodekso principus, bet ir tai, kas nutinka nepriimant, nepripažįstant ir neigiant skirtumus.

Renginyje dalyvavo ne tik 1-ai , bet turėjome viešnią, atlikėją, knygų autorę – Jurgą Šeduikytę, kuri  2007 m. Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ valdybos sprendimu, buvo apdovanota  Tolerancijos žmogaus nominacija. Ši kasmetė nominacija skiriama Lietuvos piliečiui, savo veiksmais, viešu pavyzdžiu ar atviru žodžiu stojusiam prieš ksenofobijos bei antisemitizmo, kitaminčių, kitatikių bei kitataučių persekiojimą, pasisakiusiam prieš smurtą, prievartą ir radikalizmą. J. Šeduikytė dalinosi mintimis apie tai, ką jai reiškia tolerancija, kaip supranta šią sąvoką, kiek ji aktuali šiandieniniame gyvenime. Mokiniai uždavė viešniai jiems rūpimus klausimus. Renginį vainikavo viešnios atliktas muzikinis kūrinys iš jos pačios režisuoto animacinio filmo „Mora Mora“.

Return to top of page