Skip links

Ir vėl šimtadienis

Pasirodo, kad šimtadienis Lietuvoje pradėtas švęsti dar tarpukariu. Manoma, jog šios šventės pradininkai yra Kauno „Aušros“ gimnazijos moksleiviai. Šios ugdymo įstaigos interneto puslapyje pasakojama, kad apie 1926m. mokiniai sugalvojo Napoleono 100 dienų valdymą  susieti su abiturientų 100 dienų, likusių iki mokslo metų pabaigos. Taip gimnazistams ir kilo mintis surengti iki mokslo metų pabaigos likusių mokytis 100 dienų šventę. Suskaičiavus datą buvo organizuotas linksmas vakarėlis. Po metų šimtadienio šventė Kaune tapo tradicinė. Vėliau ji paplito ir kitose šalies vietovėse.

Kaip šias metais šventėme šimtadienį mes, užupiečiai?

Šventiška diena prasidėjo Sėkmės pamokomis. Šįmet savo sėkmės istorijomis dalinosi mūsų abituriento tėtis režisierius Donatas Ulvydas, buvęs mokinys teisininkas, VU lektorius Julius Zaleskis, ekonomistas Žygimantas Maurica, architektas Rolandas Sakalauskas, etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, menotyrininkas Saulius Pilinkus, meteorologas Naglis Šulija. Mokiniai išgirdę skirtingas patirtis, skirtingas istorijas, įvairių nuomonių apie karjeros kelius lengviau kurs savo sėkmės istoriją.

O trečiokai abiturientams sukūrė šventinę nuotaiką puošdami mokyklą ir ruošdami originalų renginį. Šimtadienio tema ,,Angelai ir demonai“. Tik pravėrus gimnazijos duris kiekvienam iškildavo klausimas –  ką rinktis, rojų ar pragarą, o gal įstrigti skaistykloje…. Abiturientų įpėdiniai labai pasistengė puošdami mokyklą, galėjai pasukęs į dešinę  pasijusti realiame pragare, o pasirinkęs kairę – gėrio ir grožio oazėje. Renginio vedėjai sprendė  amžiną klausimą, koks yra žmogus: silpnavalis, nuodėmingas, tuščiagarbis ar didžiadvasis, kūrėjas, mylintis…. Tai koks jis ? Į šį klausimą turėjome atsakyti kiekvienas sau.

Virginija Mackonienė

Return to top of page