Skip links

Gimnazistai „šoko į tėvų klumpes”!

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC) jau devintus metus inicijavo visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes 2023“ ir kvietė mokyklas prisijungti prie šios nacionalinės profesinio veiklinimo iniciatyvos. Iniciatyvos tikslas – suteikti mokiniams profesinio veiklinimo paslaugas, ugdyti mokinių karjeros kompetencijas, įtraukiant mokinių tėvus, supažindinant su artimųjų profesijomis ir fizinėmis darbo vietomis.

Prie šios iniciatyvos prisijungė ir Vilniaus Užupio gimnazija, kviesdama mokinių tėvus pristatyti savo profesijas jų darbo vietose. Birželio 5 – 14 dienomis mokiniai vyko į pažintinius vizitus Vidaus reikalų ministerijoje, Lietuvos kriminalistinių tyrimų centre, LNK televizijoje, SEB banke, VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės vaikų chirurgijos centre, NOOR advokatų kontoroje, Antakalnio progimnazijoje, VDA kostiumo dizaino katedroje, Muitinės muziejuje, Thermo Fisher Scientific Baltics. Bendradarbiaujant su Vilniaus regioninio karjeros centru, organizuoti vizitai į Teltonika Telematics, LRT televiziją, Vilniaus apskr. VPK, banką Citadele, A. Gustaičio aviacijos institutą.

Dėkojame klasių vadovams, mokinių tėvams, aktyviai įsitraukusiems į šios iniciatyvos įgyvendinimą Vilniaus Užupio gimnazijoje.

@paulencijuss @LRT.lt @paula ♬ Time of the Season – The Zombies

Mokinių mintys po vizitų:

„Vizitas į Santariškių vaikų ligoninę leido suprasti, koks ypatingas yra gydytojo darbas, ir nors jis yra be galo sunkus ir kruopštus, tačiau su dideliu pasiryžimu įmanoma tapti chirurgu. Išvykos metu aplankėme daug skirtingos paskirties patalpų: naujagimių skyrių, lazerių kabinetą ir netgi operacinę, tai iš tiesų buvo įspūdinga! Nors turėjome mažai laiko, tačiau vis vien pavyko sužinoti ir išmokti daug dalykų, pavyzdžiui: kaip siūti žaizdą, atlikti Heimlicho manevrą, suteikti pirmąją pagalbą”.

„LRT pastatas iškart krito į akį, esu jį matęs prieš tai, bet šįkart pirmą sykį užėjau į vidų; tai pastatas su istorija, kas matoma visur: kulkų žymės vienos laiptinė lubose, pirmosios studijos nuotraukose, senose kamerose, stovinčiose šalia senų laiptinių. Gidė taip pat tik sustiprino įvaizdį, baigus žurnalistiką, tačiau su potraukiu istorijai, ji mums viską apie šį pastatą nuosekliai papasakojo, kone visas pastatas atgijo, galėjai matyti šturmuojančius rusų karius per Sausio 13-ąją bei tuometinius darbuotojus nešančius įrašus per sieną į Aukščiausiąją tarybą, įsivaizduoti pirmųjų laidų statymą, savo televizijos herojus praeinant pro šalį. Vaizdinius sustiprino pasivaikščiojimas po įvairias patalpas, pamatėme žinių, radijo studijas, filmavimo aikšteles, kaip transliuojama programa. Nesitikėjau, jog ši ekskursija bus pati įdomiausia, tikrai labai maloniai nustebino!”.

„Ilgą laiką svarsčiau, ar mada ir drabužių kūrimas gali būti man tinkamas karjeros kelias. Nuėjus į VDA mados dizaino katedrą, paklausius vienos iš dėstytojų, buvau nustebinta. Galimybė pamatyti, kaip atrodo studentų darbai ir kur jie dirba, mane įkvėpė rimtai apsvarstyti studijas būtent čia. Mane sužavėjo erdvė ir bendra atmosfera, o labiausiai įsiminė studentė, kuri gynė savo baigiamąjį darbą prieš komisiją. Girdėti ją taip kalbant apie savo kūrinius buvo tiesiog be galo gražu. Ačiū labai už išties ypatingą patirtį”.

„Labai patiko visos edukacijos, kuriose dalyvavau. Labiausiai likau sužavėta A. Gustaičio aviacijos institutu, nes pamačiau auditorijas, lėktuvo dalis ir simuliatorius. Dabar jaučiuosi užtvirtintai, kadangi tokia veikla man padėjo atsirinkti sferas, kurios man prie širdies”.

„Apsilankymas Santariškių vaikų ligoninėje buvo viena iš labiausiai intriguojančių patirčių. Pamačiau darbo aplinką, naudojamą aparatūrą ir jaučiasi kaip tikras medikas, nes turėjau progą apsivilkti autentišką chirurgo uniformą“.

„Labai patiko apsilankymas SEB banke, sudomino ir privertė susimąstyti apie asmeninius karjeros planus. Atsirado daug minčių ir noro dirbti banke. Paskaita buvo įdomi ir daug įdomių dalykų sužinojau. Patiko tai, kad bankas rūpinasi tiek aplinka, klientais ir savo įmonės darbuotojais“.

„Lankėmės Vilniaus Antakalnio progimnazijoje. Susipažinome su darbo vieta ir psichologo kasdienybe.  Psichologė papasakojo apie psichologijos studijas, darbo ypatybes“.

“Per šiuos apsilankymus buvome supažindinti su profesijomis ir galbūt įkvėpti išsirinkti būtent jas kaip karjeros kelią”.

„Man labai patiko. Labai džiaugiuosi, kad egzistuoja „Šok į tėvų klumpes”, nes gali pamatyti ir pajausti įvairių darbo sričių aplinką, praplėsti savo akiratį. Manau, kad tai yra labai naudinga mūsų bendraamžiams apsispręsti dėl savo ateities”.

Karjeros konsultantės G. Daubarienė ir R. Kakauskaitė

Return to top of page