Skip links

Erasmus+ projektas The Safeguarding of the Environment baigiamas tarptautiniu partnerių susitikimu Lietuvoje

Baigiamasis Erasmus+ projekto The Safeguarding of the Environment tarptautinis partnerių susitikimas įvyko Lietuvoje, projekto koordinatorės – Vilniaus Užupio gimnazijos kvietimu, šių metų birželio 13-17 dienomis.

Jo tikslas – apibendrinti, įvertinti ir įsivertinti projekto vykdymo eigoje nuveiktus darbus, taip pat aptarti ir numatyti būdus, tinkamus saugoti ir tausoti aplinką mūsų kasdieniniame gyvenime.

Projekto savaitė prasidėjo gražia, svečius sujaudinusia atidarymo švente, kurios metu skambėjo projekto partnerių kalbomis atliekamos dainos, mokyklos direktorės Virginijos Emilijos Navickienės sveikinimo kalba, šalių prisistatymai ir pažintis su Lietuvos praeitimi bei dabartimi,  lietuviškomis liaudies dainomis ir šokiais.

Savaitės darbotvarkėje- veiklos darbo grupėse, kurių metu mokiniai diskutavo, ieškojo ir atrinko pačius tinkamiausius aplinką tausojančius kasdieninio gyvenimo būdus, dalinosi jau žinomais patarimais ir įžvalgomis.

Visi projekto dalyviai buvo sužavėti Zigmo Juciaus, buvusio mūsų mokyklos mokinio, o dabar studijuojančio aplinkosaugos inžineriją South -Eastern Finland University of Applied Sciences paskaitos, kurioje išsamiai ir savitai pristatė labiausiai nerimą keliančias aplinkosaugines grėsmes, dalinosi galimais sprendimo būdais.

Vilniaus miesto savivaldybė- viena iš aktyviausiai kovojančių su aplinkos tarša, įvairiais būdais skatinančių rinktis aplinkai draugišką gyvenimo būdą, alternatyvius energijos šaltinius. Tad apsilankymas Vilniaus Savivaldybėje ne tik leido projekto partneriams artimiau susipažinti su regioninėmis problemomis, ateities planais aplinkosauginėje srityje, bet taip pat apibendrino ir įprasmino projekto keliamus tikslus ir uždavinius.

Nors tarptautinio susitikimo Lietuvoje savaitę ir nelepino vasariška kaitra, svečių veiduose švietė šypsenos ir reiškiamas susižavėjimas mūsų nuostabiuoju Vilniaus senamiesčiu, išskirtinumo nestokojančiu Užupio rajonu, pirmą kartą ragautais Karaimų kibinais, ypatinga dvasia alsuojančiais Trakais. Gardus maistas ir lietuviškas svetingumas nepaliko abejingų. Apibendrinę nuveiktus darbus ir pasiruošę galutiniams projekto įgyvendinimo darbams, išsiskyrėme, sakydami iki pasimatymo naujose veiklose ir galbūt bendruose projektuose!

Return to top of page