Skip links

Discover culture: Zakopane, Murzasichle

15/04/2023-28/04/2023

Dalyvaujančios šalys : Lietuva, Latvija, Lenkija, Vengrija, Rumunija, Airija. 

The Youth Exchange project was co-funded by the European Union and coordinated by the Euromed EVE Polska organization.

Šis projektas – nauja patirtis mums visiems.

Kelionė buvo ilga, varginanti, tačiau tik atvykus mus šiltai pasitiko visa šio projekto komanda. Antrąją projekto dieną susipažinome su dalyviais iš Latvijos, Vengrijos, Lenkijos, Airijos ir Rumunijos. Per pirmąsias šio projekto dienas turėjome galimybę susipažinti su daugelio šalių istorija, tradicijomis bei kultūra. Viso projekto metu pravedėme tris užsiėmimus apie mūsų šalies kultūrą ir supažindinome kitus su mūsų tradicijomis. Papasakojome kitų šalių dalyviams apie muzikos svarbą Lietuvoje, Velykų tradicijas bei parodėme, kaip gaminti tradicinį lietuvišką tinginį. Per Lietuvos kultūros vakarą pristatėme Lietuvą, jos kultūrą, tradicinius šokius bei maistą. Pačio projekto metu taip pat daug sužinojome apie kitų šalių kultūrą ir jų tradicijas. Šis projektas mus įkvėpė kurti, bendrauti ir išmokė laisvai reikšti savo nuomonę. Iš projekto išvažiuojame kupini gerų emocijų, įspūdžių bei išsivežame be galo daug prisiminimų. Tikimės atrasti daugiau galimybių dalyvauti panašiuose projektuose ir patirti šias emocijas iš naujo.

Tėja 1c:

Dalyvaudama projekte patyriau daug įdomių dalykų, vieni įsimintiniausių buvo laikas, praleistas kalnuose, ir sūrio ,,oscypki” gaminimas. Sužinojau naujų dalykų apie kitų šalių kultūrą, viskas tikrai paliko didelį įspūdį. Būdama ,,Erasmus” projekte, susidūriau su nemažai išbandymų, ir aplinka padėjo man juos įveikti bei patirti sėkmę. Jeigu atsirastų galimybė dalyvauti šiame projekte, nepraleiskite jos, nes būtent čia gali sutikti daugybę įdomių žmonių, kurie galbūt pakeis jūsų pasaulėžiūrą.

Kotryna 2a:

Projekto metu patyriau gan daug įvairiausių emocijų. Manau, kaip ir daugumai, iš pradžių man buvo gan baisu ir labai nedrąsu, bet vėliau su kiekviena diena sukaupiau drąsos eiti ir bendrauti, kalbėtis su kitų šalių komandų nariais.   Pabaigoje vis labiau ir labiau norėjosi čia pasilikti. Šis projektas įkvėpė mane kurti, bendrauti ir svarbiausia – nebijoti. 

Džemilė 2a:

Erasmus tai šansas patirti bendravimą be jokių stabdžių. Tai puiki galimybė užmegzti ryšius su žmonėmis iš skirtingų pasaulio galų. Dalyvavimas projekte atveria begalę dar nepamatytų ir neatidarytų durų. Iškeliauti į Erasmus – tai galimybė patirti, ką reiškia būti pasaulio piliečiu, pajausti bendrystę tarp skirtingų žmonių ir įsigilinti į save. 

Ūla 1c:

Dalyvaudama šiame projekte užmezgiau pažinčių su dalyviais iš įvairių pasaulio šalių. Susipažinau su kitų šalių tradicijomis, istorija.  Dalyvaudama veiklose supratau, kad kultūriniai skirtumai turi įtakos ir asmeninei  žmogaus nuomonei.  Manau, jog kiekvienas, gavęs galimybę dalyvauti projekte, turėtų ja pasinaudoti.

Pranas 1e:

Per Erasmus programą studentai turi galimybę studijuoti ar kažką patirti užsienyje, pažinti skirtingas kultūras ir švietimo sistemas bei įgyti vertingos tarptautinės patirties. Projektas padeda praplėsti akiratį, pagerinti asmeninį augimą, ugdo mokinių kalbos ir socialinius įgūdžius. Manau, mano lūkesčiai  apie Erasmus projektą pasitvirtino. Tikrai labiau išmokau bendrauti su žmonėmis, sužinojau apie skirtingų žmonių kultūrą ir jų maistą. Susiradau draugų ir tikrai važiuočiau dar kartą.

Steponas 1c: Erasmus patirtis man buvo nepakartojama. Aš sužinojau tiek daug apie kitas šalis, jų gyventojus ir kultūrą. Nors aš bijojau bendrauti su kitais, pamažu su keliais žmonėmis pradėjau kalbėti ir dabar projekto pabaigoje juos laikau draugais. Nors buvo organizuojamos grupinės veiklos, aš išmokau tiek pat, gal net ir daugiau apie kitus ir jų kultūrą laisvu laiku. Apibendrinus galima pasakyti, kad šis Erasmus projektas buvo nepakartojamas ir rekomenduoju jį visiems, kurie turi galimybę jame dalyvauti.

Return to top of page