Skip links

Discover culture: Zakopane, Murzasichle

15/04/2023-28/04/2023

Dalyvaujančios šalys : Lietuva, Latvija, Lenkija, Vengrija, Rumunija, Airija. 

The Youth Exchange project was co-funded by the European Union and coordinated by the Euromed EVE Polska organization.

Šis projektas – nauja patirtis mums visiems.

Kelionė buvo ilga, varginanti, tačiau tik atvykus mus šiltai pasitiko visa šio projekto komanda. Antrąją projekto dieną susipažinome su dalyviais iš Latvijos, Vengrijos, Lenkijos, Airijos ir Rumunijos. Per pirmąsias šio projekto dienas turėjome galimybę susipažinti su daugelio šalių istorija, tradicijomis, bei kultūra. Viso projekto metu pravedėme tris dirbtuves apie mūsų šalies kultūrą ir supažindinome kitus su mūsų tradicijomis. Papasakojome kitų šalių dalyviams apie muzikos svarbą Lietuvoje, velykų tradicijas, bei parodėme, kaip gaminti tradicinį lietuvišką tinginį. Per Lietuvos kultūros vakarą pristatėme Lietuvą, jos kultūrą, tradicinius šokius, bei maistą. Pačio projekto metu taip pat daug sužinojome apie kitų šalių kultūras ir jų tradicijas. Šis projektas mus įkvėpe kurti, bendrauti ir išmokė laisvai reikšti savo nuomonę. Iš projekto išvažiuojame kupini gerų emocijų, įspūdžių, bei begalo daug prisiminimų. Tikimes atrasti daugiau galimybių sudalyvauti panašiuose projektuose ir patirti šias emocijas iš naujo.

Tėja 1c:

Dalyvaudama projekte patyriau daug įdomių dalykų, vieni įsimintiniausių, buvo laikas praleistas kalnuose ir sūrio “oscypki” gaminimas. Sužinojau naujų dalykų apie kitų šalių kultūras, kurie tikrai paliko didelį įspūdį. Būdama “Erasmus” projekte, susidūriau su nemažai išbandymų, ir ši aplinka padėjo man juos įveikti bei patirti sėkmę. Jeigu atsiranda galimybė dalyvauti šiame projekte nepraleiskite jos, nes būtent čia gali sutikti daugybę įdomių žmonių, kurie galbūt pakeis jūsų pasaulėžiūrą.

Kotryna 2a:

Projekto metu patyriau gan daug įvairiausių emocijų. Tik atvažiavus manau, kaip ir daugumai buvo gan baisu ir labai nedrąsu. Bet vėliau su kiekviena diena sukaupiau drąsos eiti ir bendrauti, kalbėtis su kitų šalių komandų nariais.  Einant paskutinėm dienom vis labiau ir labiau norėjosi čia pasilikti. Šis projektas įkvepė mane kurti, bendrauti ir svarbiausiai nebijoti. 

Džemilė 2a:

Erasmus tai šansas patirti bendravimą be jokių ‘stabdžių’. Galimybė užmegzti ryšius su žmonėm iš skirtingu pasaulio galų. Dalyvavimas projekte atveria begalę dar nepamatytų ir neatidarytų durų. Iškeliauti į Erasmus – tai galimybė patirti ką reiškia būti pasaulio piliečiu, pajausti tą bendrystę tarp žmonių ir įsigilinti į save. 

Ūla 1c:

Dalyvaudama šiame projekte užmezgiau pažinčių su dalyviais iš įvairių pasaulio šalių. Susipažinau su kitų šalių tradicijomis, istorija.  Dalyvaudama veiklose supratau, kad kultūriniai skirtumai turi įtakos ir asmeninei  žmogaus nuomonei.  Manau jog kiekvienas gavęs galimybę sudalyvauti projekte turėtų ja pasinaudoti.

Pranas 1e:

Per „Erasmus“ programa studentai turi galimybę studijuoti ar kažką patirti užsienyje, patirti skirtingas kultūras ir švietimo sistemas bei įgyti vertingos tarptautinės patirties. Tai ne tik padeda praplėsti jų akiratį ir pagerinti asmeninį augimą, bet ir pagerinti mokinių kalbos ir socialinius įgūdžius. Manau mano šitas įsivaizdavimas  apie Erasmus projektą pasitvirtino. Tikrai labiau išmokau bendrauti su žmonėm, sužinojau apie skirtingu žmonių kultūras ir ju maistą. Susiradau draugu ir tikrai važiuočiau dar kartą.

Steponas 1c: Ši Erasmus patirtis man buvo nepakartojama. Aš išmokau tiek daug apie kitas šalis, jų gyventojus ir jų kultūras. Nors aš bijojau bendrauti su kitais, per visas veiklas su keliais žmonėmis pradėjau kalbėti ir dabar projekto pabaigoje juos skaityčiau draugais. Nors buvo organizuojamos grupinės veiklos, aš išmokau tiek pat, gal net ir daugiau apie kitus ir jų kultūras laisvu laiku. Apibendrinus šis erasmus projektas buvo nepakartojamas ir rekomenduoju visiems kurie turi galimybe jame dalyvauti.

Return to top of page