Skip links

Aplinkosauga tampa prioritetu

Vilniaus Užupio gimnazija pateko tarp tų Europos mokyklų, kurios, žvelgdamos į visuomenės ateities perspektyvas, aplinkosaugą laiko viena iš prioritetinių sričių. Kartu su kitų keturių valstybių – Šiaurės Makedonijos, Bulgarijos, Italijos bei Turkijos – mokyklomis įsitraukė į Erasmus+ projektą, kuriuo siekiama ugdyti jaunų žmonių sąmoningumą aplinkosaugos srityje. Kada visas pasaulis kalba apie klimato kaitos problemas, kada pramonė, kaip ir kasdieniai žmonių vartojimo įpročiai, kelia grėsmę įvairioms gyvybės rūšims, mokyklos ragina prisidėti bendruomenės narius ugdant nuovoką, jog viso pasaulio ateitis priklauso nuo kiekvieno iš mūsų.

Šių metų lapkričio 9-15 dienomis Stambule, Turkijoje, vyko pirmasis Erasmus+ projekto mobilumo etapas, kurio metu visų penkių valstybių – Lietuvos, Šiaurės Makedonijos, Bulgarijos, Italijos bei Turkijos – mokytojai susirinko aptarti būsimų dvejų veiklos metų programą. Lietuvos komanda, prisiėmusi projekto koordinatorės atsakomybes, pristatė veiklos gaires, derino su būsimais kolegomis aplinkosaugos problemų tyrimo kryptis bei strategijas, proceso bei rezultatų sklaidos galimybes, poveikį ne tik dalyviams, bet ir bendruomenei.

Pirmojo projekto dalyvių priėmimo metu šalys, atlikusios iš anksto numatytus darbus, pristatė mokinių apklausos duomenis aplinkosaugos klausimais, numatė, kurios sritys kiekvienoje iš projekto šalių partnerių yra ypač aktualios. Kiekvieno visuomenės nario sąmoningumo svarbą pabrėžė paskaitas skaitę žymūs Turkijos mokslo ir visuomenės veikėjai bei šioje srityje aktyviai dirbantys Stambulo mokyklos mokiniai, atvėrę kelią platesnei diskusijai.

Return to top of page