Kokybė prieš kiekybę
Autorius Kamilė Pancekauskaitė, 1B

Kokybė ir kiekybė visada buvo svyruojantis santykis. Žmogus nuo pat senovės mėgo išsiskirti, pritraukti į save dėmesį. Mes dažnai turėdami daug galimybių rinktis jose pasiklystame. Kaip išlaikyti tinkamą proporciją?

Prisiminkime istorijos pamokas. Karaliaus Liudviko XIV arba Karaliaus Saulės valdymo laikais turtingųjų sluoksnis propagavo didybę, savo išskirtinumą rodydami įmantriausiomis šukuosenomis ar suknelėmis, kuriomis sunkiai elegantiškai dabar praeitum pro duris. Tuo metu, kada rūmai skendo prabangoje, likusioji dalis Prancūzijos skendo krizėje, neturėjo nei kokybės, nei kiekybės galimybių, kai karaliui viskas bėgo per ūsus. Žinoma, čia yra hiperbolizuotas pavyzdys, kuris nėra toks nuožmus kaip šiais laikais, bet puikiai atspindintis esmę.

Dabar toks žiaurus pavyzdys retai kur taikomas, nes vidurinysis gyventojų sluoksnis sugeba laviruoti, prisitaikyti prie sąlygų. Žmogui, kaip asmenybei, norinčiai reikštis, pasirinkimo laisvė duota tikrai nemenkai : gali rinktis iš įvairiausių siūlomų drabužių, papuošalų, batų- kiek tik leidžia tavo piniginė. Dažnai mums susisuka galva ir nebesuvokiame kartais ir nebemokame savęs valdyti. Norime turėti kuo daugiau, kokybė pasidaro nebe taip svarbu. Ar daugiau yra geriau? Didžioji dalis atsakys: ,,Žinoma, kad taip! " Noras turėti daugiau yra nuoširdžiai suprantamas, bet jis neturėtų peršokti mūsų galimybių.

Norinti pasiekti harmoningą kokybės ir kiekybės santykį, nereikia turėti aukso maišų. Racionaliai mąstantis ir meniškumo cinkelį turintis asmuo puikiai sugeba tai padaryti. Jauni žmonės nėra tokie dideli mėgėjai leisti savo įvaizdžiui šimtus litų. Būdama tarp tų jaunų žmonių sunkiai su savimi kovojau, kol supratau, kad man nereikia turėti daug ir bet ko, o aš noriu kokybiškumo ir savitumo. Pagrindinis dalykas, kuriuo turime vadovautis, norėdami išlaikyti proporcijas, tai nekrypti į kraštutinumus. Tegyvuoja kiekvieno individualus pasirinkimas!