Tėvų švietimas

Rekomenduojame
Rekomenduojame

Norint bendruomenėje, šeimoje gražiai sugyventi, gerbti ir suprasti vienas kitą, padėti gali 15 minučiių filmukas. Verta pažiūrėti: čia

James B. Stenson. Ne pirkti, bet tarnauti: veiksminga tėvystė glaustai
James B. Stenson. Ne pirkti, bet tarnauti: veiksminga tėvystė glaustai

Kaip teigia amerikietis šeimos santykių konsultantas, tinklalapio Parentleadeship.com įkūrėjas Jamesas B. Stensonas, tikrasis materializmo blogis nėra daiktų troškimas. Veikiau – tai žmonių matymas ir elgesys su jais kaip su daiktais, taigi daiktų iškėlimas virš žmogaus. Vaikų, įpratusių taip galvoti ir elgtis, vėliau laukia rimti sunkumai: priklausomybės, profesinės problemos, skyrybos, gyvenimas, valdomas impulsų ir neriboto egoizmo. J. B.Stensonas pataria, ką reikėtų daryti tėvams, norintiems, kad jų vaikai įgytų tvirtą charakterį ir netaptų materialistai.

Daugiau
PAAUGLYSTĖS TARPSNIS
PAAUGLYSTĖS TARPSNIS

“Neturėti paauglystėje problemų yra problema“, – teigė A. Freud (1956). Amerikos psichiatrai vertina paauglystę kaip “normalią psichozę“. Šie pasisakymai griežti, bet tinka vis dėl to ne visiems paaugliams. Paauglio asmenybė gali vystytis trim būdais (pgl. E. Sprangerį):

paauglystė prasideda staiga, vyksta audringai, ištinka krizė. Paauglys šį laikotarpį išgyvena kaip “antrąjį“ gimimą, nes galiausiai suvokia savo naująjį Aš;

paauglystės pokyčiai vyksta lėtai, palengva, be didelių asmenybės sukrėtimų ir staigių pasikeitimų;

dėl turimos savikontrolės ir savidisciplinos paauglys savarankiškai įveikia vidinį nerimą ir krizes.

Daugiau
Rekomendacijos tėvams
Rekomendacijos tėvams

Dienos režimas - tai racionalus įvairių veiklos rūšių kaitaliojimas, kurių tikslas - ugdyti darniai išsivysčiusį vaiką, gerinti jo darbingumą, atitolinti nuovargį, saugoti ir stiprinti sveikatą.

Kad būtų išsaugotas darbingumas, labai svarbu racionaliai paskirstyti darbą ir poilsį. Paaugliai, veikiami nervų sistemos biologinių ritmų, aktyviausi būna ryte – 8-12 ir po pietų - 16-19 valandomis. Tuomet būna ir darbingumo pakilimai. Būtina sudaryti individualią dienotvarkę atsižvelgiant į konkretų individą, jo gyvenimo tvarką, veiklą, organizmo poreikius ir interesus.

Daugiau