Mainų savaitė

Lapkričio 21-25 ir gruodžio 5-9 dienomis vyko mokinių mainai net su penkiomis Vilniaus mokyklomis: Licėjumi, Jėzuitų gimnazija, Salomėjos Nėries gimnazija, Vytauto Didžiojo gimnazija ir Antakalnio vidurine mokykla. Mainai jau yra vykdomi ne pirmus metus ir teikia mokiniams be galo daug naujos bei naudingos patirties, skatina lyginti savo mokyklą su kitomis ir daryti išvadas, gerinant savo mokyklos aplinką bei veiklą. Kitų mokyklų mokiniai buvo pakerėti nuostabios Užupio aplinkos ir jaukumo. Visi jiems pasirodė labai draugiški ir malonūs, be galo patiko skanus ir nebrangus valgyklos maistas, per pertraukas skambanti muzika. Užbūrė mokinių laisvė ir kūrybingumas. Jaunimo klubas buvo įvertintas teigiamai. Mainų dalyviai net pavadino mūsų gimnaziją viena moderniausių.

 

O užupiečiams kitose mokyklose sekėsi ne ką prasčiau. Kitoje aplinkoje buvo susipažinta su daug naujų žmonių, pastebėta daug naujovių. Stebino nemokamas karštas vanduo ir šiukšlių rūšiavimas. Buvome sutikti draugiškai ir tolerantiškai, mokytojai buvo malonūs ir dėmesingi naujokams. Buvo gera ir jauku naujoje aplinkoje, didesnėje erdvėje.

Taigi ši mainų savaitė buvo tikrai naudinga. Ji parodė mums, ko neturime, ko trūksta ir ką turėtume branginti. Grįžę  jautėmės kaip namuose, savoje aplinkoje  supratome, ką turime.