Skip links

Atsinaujinančios energijos rūšys – tarptautinio Erasmus+ sutikimo Italijoje, Lečė mieste, tema

Šių metų spalio 25 -29 dienomis Erasmus+ projekto Safeguarding the Environment tarptautinio susitikimo vieta tapo Apulijos regionas ir jo barokinio stiliaus miestas Lečė. O šio susitikimo šeimininkais – mūsų projekto partneriai Deledda Technical High School, jos mokytojai ir projekte dalyvaujantys mokiniai.

Šis partnerių susitikimas-pirmasis po ilgalaikės, pasaulį sukausčiusios ir vis dar besitęsiančios COVID 19 pandemijos. Visų penkių šalių: Italijos, Turkijos, Bulgarijos, Š. Makedonijos ir Lietuvos partneriai- jų mokytojai ir mokiniai susitiko Italijoje, kupini noro įgyvendinti išsikeltus projekto tikslus ir kuo daugiau sužinoti apie atsinaujinančios energijos rūšis, jų paplitimą partnerių šalyse ir  kuo labiau pažinti vieni kitus.

Intensyvi programa prasidėjo viešnage Lečė miesto merijoje, kur mus maloniai priėmė miesto meras Carlo Salvemini, pristatydamas miesto aktualijas, socialinius ir aplinkosauginius reikalus, atsakydamas į mokiniams rūpimus klausimus.

Profesorius Stefano Piraino iš Salento Universiteto išsamiai papasakojo apie jūrų biologiją ir grėsmes susijusias su Apulijos regioną skalaujančios Adrijos jūros tarša.

Ekskursija į itin modernią atliekų perdirbimo gamyklą Fiusis Eco Pellet tik patvirtino mūsų įsitikinimą, kad ne tik yra galimybių spręsti ekologines problemas, bet ir būti inovatyviems bei draugiškiems aplinkai. Ne mažiau įdomi patirtis laukė Salento Botanikos Sode, apimančiame net 13 hektarų plotą, kuriame galima rasti net 700 augalų rūšių, iš kurių net 70 figų rūšys.

O kur dar kelionė į Gallipoli ir Otranto! Užburianti gamta, krištolo skaidrumo vanduo ir mėlynas dangus.

Netruko prabėgti projekto susitikimams skirta savaitė. Išsiskyrėme geriau pažinę vieni kitus,  labiau įsigilinę į ekologinių pokyčių svarbą ir pasiruošę žengti atsinaujinimo ir alternatyvių galimybių keliu.

Margarita Auruškevičė

An online magazine for the Erasmus Plus Project ‘The Safeguarding of the Environment’
Return to top of page